Starrett 798A-6/150 Digital Caliper, Stainless Steel, Battery Powered, Inch/Metric, 0-6" Range, +/-0
Features :
  • Heavy-duty hardened stainless steel bar, 3. 5 mm thick, for corrosion resistance and long life.
  • LCD with 0. 31" high characters for readability.
Description
The Starrett 798A-6/150 heavy-duty digital caliper measures 0 to 6 inches and 0 to 150 mm with 0. 0005.
Similar
  • Starrett 946 Finished Wood Case For 12"/300mm Dial Caliper.